×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
true
true
طول بزرگراه های استان ایلام به ۲۰۰ کیلومتر افزایش می یابد

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر کاظمی عنوان کرد: تا پایان دولت دوازدهم طول کل بزرگراه‌های استان به ۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

وی افزود: از نیمه دوم سال ۹۶ ساخت بزرگراه در استان آغاز شده و پیشرفت در این زمینه چشم گیر بوده است.

کاظمی در خصوص محور ایلام- سرابله- حمیل- کرمانشاه گفت: ۷۸ کیلومتر این محور در استان ایلام قرار دارد، از میدان ارغوان شهر ایلام تا بخش شباب شهرستان چرداول ۴۷ کیلومتر است که تا کنون ۲۴ کیلومتر این مسیر به صورت چهار خطه زیر بار ترافیک قرار گرفته است و ۸ کیلومتر دیگر نیز در دست اجرا است.

وی گفت: ونل دوم آزادی نیز در تراز پایین‌تر به طول بیش از ۳ کیلومتر به مرحله اجرا در آمده و عملیات اجرایی آن ظرف چند روز آینده آغاز خواهد شد که این مهم قوص ها و گردنه‌های مسیر را کاهش خواهد داد.

وی در ادامه افزود: سه تقاطع غیر همسطح (زیر گذر ارغوان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، تقاطع غیر همسطح سرابله به ۴۵ و تقاطع غیر همسطح کارزان با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا هستند) ۱۴ کیلومتر مسیر نیز مطالعه شده و به زودی مناقصه چهار خطه شدن این ۱۴ کیلومتر نیز تا بخش شباب اجرایی می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: از شباب تا انتهای حوزه استحفاظی استان ایلام ۳۱ کیلومتر است که در حال مطالعه برای چهار خطه شدن قرار دارد با توجه به توپوگرافی منطقه مطالعات این قطعه زمان بیشتری لازم خواهد داشت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true